11. 4. 2014

Brno, pátek 11. dubna 2014

Delegáti městské konference Strany zelených v Brně ve čtvrtek večer zvolili svou kandidátkou na primátorku města úspěšnou novolískoveckou starostku Janu Drápalovou. Ta už třetí volební období vede radnici v městské části Nový Lískovec a v praxi prokázala, že umí řešit potřeby občanů, od čistoty a úklidu ulic až po náročné rekonstrukce a správu obecních bytových domů.

Jana Drápalová, ke svému zvolení do čela zelené kandidátky říká:

Tři volební období v čele radnice jsou myslím, dobrou školou pro kandidaturu na post primátorky. Považuji za důležité, aby Brno přestalo přešlapovat na místě a rozjelo ambiciózní projekty po vzoru Vídně – konkurenceschopnou veřejnou dopravu, čistější ulice, cenově dostupné nájemní bydlení nebo levnější systém motivující ke třídění odpadů. Brno zkrátka musí být takové, aby v něm lidé bydleli rádi.

Na dalších místech kandidátky Strany zelených se za Janou Drápalovou objeví jména dalších zelených starostů a zastupitelů městských částí – například Ivana Fajnorová (starostka Jundrova), Anastazios Jiaxis (starosta Bosonoh), Jiřina Továrková (radní ze Starého Lískovce), Helena Vařejková (zastupitelka z Králova Pole), Jasna Flamiková (zastupitelka z Brna-střed), nebo Milada Blatná (zastupitelka z Komína) -, dále také ředitel občanské poradny David Oplatek a religionista Matouš Vencálek, ale i současní městští zastupitelé zelených Martin Ander a nestraník Mojmír Vlašín.

Zelení jednají i s dalšími nestraníky o připojení se ke kandidátní listině SZ. Kompletní obsazení 55 místné kandidátky do Zastupitelstva města Brna schválí zelení v červnu.