24. 3. 2014

Do boje o křeslo starosty MČ Brno-střed posílají zelení Martina Andera

Brno, pondělí 24. března 2014

 

Zelení na Brně-střed si zvolili čelní kandidáty do podzimních komunálních voleb. Do boje o křeslo starosty posílají městského zastupitele a dřívějšího náměstka primátora Martina Andera, kterého v tandemu doplní zastupitelka Jasna Flamiková. Na dalších místech zelené kandidátky pak budou figurovat ředitel občanské poradny David Oplatek, právník Michal Závodský, bývalá novinářka, nyní podnikatelka Eva Lípová, expert na biotechnologie Zdeněk Ručka nebo manažerka kulturních akcí Pavla Spurná.

 

Zelení chtějí prosadit především lepší podmínky pro bydlení a život lidí v centru města – čistější vzduch, kvalitní veřejné prostory i bezpečnější prostředí pro pěší a cyklisty v ulicích, radnici otevřenější a vstřícnější občanům, více míst v mateřských školách i dobrou péči o obecní bytové domy, včetně nastavení sociálně únosné výše nájemného.

 

Martin Ander, zastupitel a kandidát zelených na starostu MČ Brno-střed k tomu říká:

„Radnice největší městské části by se měla otevřít občanům a brát je jako partnery. Centrum Brna musí nabízet kvalitní podmínky pro život, včetně čistějšího vzduchu a příjemné  atmosféry veřejných prostor. Když to jde ve Vídni, proč by to nemohlo jít v Brně.“

 

V čele kandidtní listiny Strany zelených pro volby do Zastupitelstva MČ Brno-střed budou:

  1. Martin Ander
  2. Jasna Flamiková
  3. David Oplatek
  4. Michal Závodský
  5. Eva Lípová
  6. Zdeněk Ručka
  7. Pavla Spurná

 

Mgr. Martin Ander, Ph.D., 39 let, městský zastupitel, dřívější náměstek primátora města Brna pro rozvoj a životní prostředí. Profesí učitel matematiky, řadu let působil také jako ředitel národní kanceláře ekologické organizace Hnutí DUHA. Je ženatý, má dvě děti.

 

Mgr. Jasna Flamiková, 44 let, členka zastupitelstva MČ Brno-střed. Ředitelka Nadace Veronica, která se zaměřuje na podporu komunitních projektů zlepšujících podmínky pro život v Brně a ochranu cenné přírody na Moravě. Dlouhodobě bojuje také za přísnou regulaci hazardu. Je matkou 3 dětí.

 

Mgr. David Oplatek, 35 let, ředitel Občanské poradny Brno, spoluzakladatel sdružení Brno kulturní a člen Českého svazu zahrádkářů. Aktuálně je předsedou základní organizace Strany zelených na Brně-střed. Jeho prioritou je Brno soudržné, solidární a otevřené. Je ženatý.

 

JUDr. Michal Závodský, 34 let, advokát, bezpartijní, zakládající člen a předseda občanského sdružení Masarykova čtvrť. Je zástupce veřejnosti pro Aktualizaci územního plánu s nejvyšším počtem zmocnění z celého Brna. Jako svou prioritu vidí prosazení většího zapojení obyvatel do řešení záležitostí v jejich okolí, aby lidé nebyli stavěni před „hotovou věc“ a nemuseli žít s něčím, co jim nalinkuje někdo, kdo k danému území nemá žádný vztah.

 

Mgr. Eva Lípová, 33 let, novinářka, tlumočnice, průvodkyně, podnikatelka, v současnosti na rodičovské dovolené. Její prioritou je zvyšování kvality veřejných prostor pro jejich lepší využití obyvateli, a to zejména rodinami s dětmi, posilování sousedských komunitních vztahů a podpora drobných projektů a živnostníků v městské části Brno-střed.

 

Mgr. Zdeněk Ručka, 31 let, molekulární biolog působící v Jihomoravském inovačním centru, kde v rámci biotechnologického inkubátoru propojuje vědce s podnikateli. Dříve působil v pozici předsedy Studentské komory Akademického senátu Masarykovy univerzity. Angažoval se v občanských iniciativách Studentské jaro a Vraťte nám stát! prosazujících větší otevřenost veřejné správy. Je ženátý, má dvě děti.

 

Mgr. Pavla Spurná, 28 let, kulturní manažerka, aktuálně na rodičovské dovolené. Pracovala na přípravě řady významných kulturních akcí jako Mezinárodní festival Janáček Brno nebo Expozice nové hudby. Angažuje se ve sdružení Brno kulturní, ale například i za zvýšení dostupnosti městských mateřských škol. Je matkou tří dětí.