13. 4. 2018

Čelní kandidáty do Zastupitelstva města Brna pro komunální volby v roce 2018 si na včerejší městské konferenci zvolili brněnští Zelení. Rozhodli se dát prostor jak zkušeným politikům, tak novým osobnostem, které se dosud věnovaly spíše vnitrostranické práci.

Lídryní zelené kandidátky bude současná místostarostka městské části Brno-střed Jasna Flamiková. Z druhého místa bude o zastupitelský post usilovat marketingový manažer a člen Předsednictva Strany zelených Jenda Perla. Třetí příčku na městské kandidátce Strany zelených obsadí starostka JundrovaIvana Fajnorová, čtvrté místo pak bude patřit religionistoviMatouši Vencálkovi.

Kandidátka Zelených na primátorku Jasna Flamiková se chce zaměřit především na dopravu a ochranu ovzduší před znečištěním a adaptaci města na vlny veder v létě. „Jedná se o témata, která jsou mi blízká, spoustu věcí týkajících se dopravy a veřejného prostoru jsem řešila už z pozice místostarostky Brna-střed. Podstatná je pro mě například adaptace města na vlny veder a s tím související větší podpora péče o zeleň a zvyšování množství stromů v ulicích,” uvedla Jasna Flamiková.

Novou tváří na brněnské politické scéně bude dvojka kandidátky Strany zelených Jenda Perla, který byl dosud aktivnější ve vnitrostranických funkcích. „Chtěl bych prosadit otevřenější podporu sportu a aktivnější pomoc malým amatérským klubům. V oblasti startupů, kde jsem také aktivní, bych rád podpořil zajímavost města pro mladé inovativní firmy a jejich české i zahraniční zaměstnance,” sdělil Jenda Perla.

Ze třetího místa půjde do voleb oblíbená jundrovská starostka Ivana Fajnorová. Jejím tématem bude převážně kultura, které se jako předsedkyně Komise Rady města Brna pro kulturu věnuje už nyní. „Důležité je pro mě například spravedlivé financování všech kulturních organizací ve městě,”popsala Ivana Fajnorová.

Čtvrté místo obsadí religionista Matouš Vencálek, který se chce jako zastupitel věnovat oblasti vzdělávání. “Bez kvalitního vzdělávání se jako společnost kupředu nepohneme. Brno má obrovský potenciál být ‚inkubátorem‘ kvalitního školství pro celou zemi a tento potenciál je potřeba naplno využít,” upozornil Matouš Vencálek.

Na dalších místech kandidátky pak budou výrazní zelení komunální politici. I pro letošní komunální volby se Zelení rozhodli při sestavování kandidátky dodržovat pravidlo tzv. genderového zipu.

5. Milada Blatná, starostka městské části Brno-Komín

6. Martin Ander, náměstek brněnského primátora

7. Jana Šťastná, zastupitelka městské části Brno-Židenice

8. David Oplatek, radní městské části Brno-střed

9. Jana Drápalová, starostka městské části Brno-Nový Lískovec