13. 10. 2016

V právě proběhlých volbách do Zastupitelstva Jihomoravského kraje jsme získali 17 624 hlasů, celkově tedy 5,11 % a 3 mandáty. Zastupiteli a zastupitelkou se stali Jiří Hlavenka, Ivo Vašíček a Jana Drápalová. Zastupitelé hodlají z opozičních lavic sledovat a kontrolovat činnost koalice a monitorovat podezřelé kauzy z minulosti, jako je nevýhodná smlouva se společností Letiště Brno, masivní krajské investice do chystaného čínského wellness centra v Pasohlávkách či na to, jak se řeší problém se záchrannou službou.

“Přes to, že jsem zvyklý celý život spíše tvořit, vymýšlet a realizovat, jsem přesvědčen, že i důsledná kontrolní činnost z opozice má svůj velký smysl – vytváří tlak na kontrolované, aby dělali svou práci pořádně. Na práci v zastupitelstvu se proto těším,” dodává Jiří Hlavenka, lídr koalice Zelení a Piráti.

“Děkujeme vám, kteří jste nám v jihomoravských krajských volbách dali svou přízeň. Váš hlas nepropadl a slibujeme, že budeme usilovně pracovat na tom, abychom učinili jižní Moravu lepší a modernější. Děkujeme všem dobrovolníkům, kteří usilovně pracovali v kampani – vaše pomoc byla nesmírně cenná,” dodal Hlavenka.

Činnost koalice Zelení a Piráti můžete sledovat na následujících místech