20. 9. 2020

Do senátních voleb 3. – 4. října v Brně ve volebním obvodu 60 kandiduje Anna Šabatová. Je společnou kandidátkou Zelených, Hnutí Idealisté a hnutí Senátor 21.

Anna byla jednou z prvních signatářek a později mluvčí Charty 77 a spoluzakládala Výbor na obranu nespravedlivě stíhaných. V posledních letech si ji pamatujeme jako zásadovou zástupkyni veřejného ochránce práv Otakara Motejla a jako ombudsmanku  v letech 2014 až 2020.

 

Péče o druhé a ochrana slabších jsou hodnoty, které Anna Šabatová zastávala celý život a na kterých chce stavět i v Senátu.

Prioritami jejího programu jsou

– ochrana životního prostředí: starost o udržitelnou budoucnost tak, aby nevyhnutelné změny nedopadly nejvíc na ty nejslabší

– spravedlnost: společnost, která zmenšuje majetkové rozdíly, vychází z konceptu lidských práv a nepomíjí ani práva sociální.

– péče: změna obsahu a formu sociální péče a důraz na individuální potřeby každého člověka.

 

Anna Šabatová je osobnost, která spojuje lidi bez ohledu na politické přesvědčení. Podporu jí vyjádřili třeba Eliška Wagnerová, Josef Středula, Kateřina Tučková Karel Schwarzenberg, Petr Pithart, Marta Kubišová nebo Václav Malý.

 

Životní příběh i volební program Anny Šabatové najdete tady. Volit ji můžete v městských částech Brno-Žabovřesky, Brno-Jundrov, Brno-Komín, Brno-Královo Pole, Brno-Řečkovice a Mokrá Hora, Brno-Medlánky, Brno-Ivanovice, Brno-Jehnice, Brno-Ořešín, Brno-Útěchov a Brno-sever.