23. 11. 2016

Strana zelených dnes potvrdila ve funkci své nové vedení v Jihomoravském kraji. Spolupředsedajícími se stali Jana Šťastná, zastupitelka z brněnských Židenic, a manažer online marketingu Jenda Perla. Spolu s dalšími pěti místopředsedy byli zvoleni na krajské konferenci 16. listopadu. Šťastná s Perlou chtějí navázat na práci předchozího jihomoravského vedení strany, které má za sebou úspěšný zisk tří mandátů v krajském zastupitelstvu v koalici s Piráty.

Zelení nabízí jako jediná politická strana u nás možnost zvolit si do krajského vedení společně muže a ženu jako spolupředsedu a spolupředsedkyni. Na listopadové krajské konferenci využili delegáti této možnosti již podruhé, do čela strany v Jihomoravském kraji vybrali Janu Šťastnou a Jendu Perlu.

Šťastná působí od roku 2014 jako zastupitelka za zelené v Brně-Židenicích, kde vede Společenské centrum Karas a pořádá sousedské a komunitní akce navštěvované pravidelně stovkami lidí.

„Chci rozšířit úspěšné volební výsledky zelených v Brně i dále do regionu a podpořit naše členy mimo Brno v pořádání akcí, které by k zeleným přitáhly další příznivce,” vysvětluje svůj plán Šťastná.

Jenda Perla se věnuje online marketingu a je i organizátorem brněnských akcí Slam poetry.

„Rád bych zapracoval na tom, jak zelení v našem regionu komunikují se svými voliči a přitáhl tak nové voliče i členy.“ uvedl Perla.

V celkem sedmičlenné Radě krajské organizace jsou dále 4 místopředsedové a 1 místopředsedkyně. mandát obhájili David Oplatek, zelený radní městské části Brno-střed, a Martin Dutkiewič, opoziční zastupitel za zelené v Brně na Vinohradech. Nově byli zvoleni Zdeněk Ručka, zastupitel na Brně-střed, Helena Továrková, ředitelka Nadace Veronica, a Anastasios Jiaxis, zastupitel v Brně-Bosonohách a bývalý starosta Bosonoh.

Dosavadní spolupředsedající Jana Leitnerová a Matouš Vencálek budou pokračovat v jiných stranických funkcích. Vencálek je členem předsednictva strany, Leitnerovou zvolila krajská konference jako zástupkyni jižní Moravy v Republikové radě Strany zelených.

Koalice Zelení a Piráti získala v krajských volbách 5,1 % a v zastupitelstvu kraje má nyní tři mandáty. Podle slov předsedy zastupitelského klubu Jiřího Hlavenky chtějí být Zelení a Piráti konstruktivní opozicí a aktivními členy zastupitelstva:

„Podpoříme takové koaliční návrhy, které jsou v souladu s naším programem a zásadami. Budeme však též přinášet návrhy vlastní a s koalicí je diskutovat. Ač jsme v opozici, máme zodpovědnost za důležitou komisi pro informační otevřenost, kde nás čeká velmi mnoho práce. Další oblasti, kde chceme být aktivní, a čtyři roky v zastupitelstvu si odpracovat, jsou, mimo jiných, doprava a územní plánování, inovace, podnikání a vzdělání.”

 

Kontakt:

Jenda Perla
spolupředseda KO SZ JmK
jenda.perla@zeleni.cz
725 141 073

Fotografie nové spolupředsedkyně a spolupředsedy k volnému užití.

sz-jmk-jana-stastna sz-jmk-jenda-perla