12. 5. 2017

Brno, 12. května 2017 – Židenické Karáskovo náměstí přivítá již 4. sousedský blešák, a představí projekt Re-USE.

V pořadí 4. sousedský blešák na Karáskově náměstí, pořádá už tuto sobotu 13.5. od 14:00 židenické Společenské centrum Karas pod vedením zastupitelky Jany Šťastné (Zelení). Prodejní místa, kde se obyvatelé Židenic mohou zbavit nevyužívaných oblečení či hraček a knih, jsou již beznadějně zamluvená. Návštěvníci se mohou opět těšit na bohatý doprovodní program, například provazolezectví nebo šerm. Chybět nebude prezentace brněnské odpadové společnosti SAKO, která veřejnosti představí projekt Re-USE.

„Letos jsme se při přípravě programu soustředili především na naše malé návštěvníky. Děti si tak budou moci zkusit hod štětcem na terč nebo provazolezectví. Nachystány budou montessori stanoviště, výtvarná dílna, nebo opičí dráha,” řekla Jana Šťastná, koordinátorka společenského centra Karas a židenická zastupitelka za Zelené.

„Brněnská odpadová společnost SAKO tentokrát dorazí hned se dvěma stany. V rámci jednoho se děti naučí třídit odpad a druhý židenickým obyvatelům představí nový projekt města Brna Re-USE, který předchází vzniku odpadu. Náš Bleší trh je v podstatě jeho obdobou, nepoužívané věci nevyhazujeme, ale pošleme je dál těm, kteří je mohou ještě využít,“ dodala Jana Šťastná.

Sousedské blešáky nejsou jen příležitostí pro židenické, jak se zbavit věcí, o které už nestojí. Umožňují zároveň místním spolkům představit svou činnost veřejnosti. Na jarním blešáku se tak představí nejen Společenské centrum Karas, ale i DDM Fantázie Židenice, 69. oddíl Skautu Modrý delfín, Žideničtí dobrovolní hasiči a brněnská odpadová společnost SAKO.

K poslechu zahrají hudebníci z Amaro records a posléze Žideničtí senioři. Každé dítě na blešáku obdrží kartičku, na kterou bude na jednotlivých stanovištích sbírat razítka. Za čtyři razítka si pak každý bude moct vybrat malou odměnu.