17. 11. 2013

Delegáti jihomoravské krajské konference Strany zelených dnes večer jednomyslně potvrdili Elišku Wagnerovou jako svou kandidátku do senátních voleb v obvodu č. 59 Brno-město. Do krajských voleb povede zelené starostka Brna-Nového Lískovce Jana Drápalová.

 

V pondělí 26. března oznámila Eliška Wagnerová veřejně svůj záměr pokusit se zúročit své odborné znalosti a zkušenosti a ucházet se o místo senátorky za Brno. Ve vnitrostranických primárních volbách dnes jihomoravští zelení rozhodli, že ji v tomto rozhodnutí podpoří. Eliška Wagnerová tak bude kandidovat do senátu v obvodu č. 59 Brno-město na kandidátce Strany zelených.

 

Eliška Wagnerová k dnešnímu výsledku krajské konference SZ uvádí:

„Jednoznačné podpory jihomoravských zelených si vážím a potěšila mne. Doufám, že společnými silami povedeme volební kampaň, která bude zúročena úspěchem. Jak jsem již uvedla, zvažovala jsem důkladně své veřejné angažmá po skončení mandátu ústavní soudkyně. Nakonec jsem se rozhodla, že své odborné znalosti a zkušenosti bych mohla nejlépe zúročit v Senátu. Tam bych chtěla prosazovat to, aby zákony nebyly vnímány jenom jako nosiče zájmů, ale vždy usilovaly o naplnění idejí spravedlnosti.“

 

Martin Ander, předseda Strany zelených v Brně k tomu říká:

„Eliška Wagnerová svou předchozí soudcovskou praxí dokázala, že je ztělesněním snahy o prosazení úcty k nezávislosti soudů a o návrat práva a spravedlnosti do české společnosti. Je nám proto ctí, že ji jako zelení můžeme aktivně podporovat na cestě do Senátu.“

 

Dalším bodem dnešního večerního jednání jihomoravských zelených byla kandidatura v nadcházejících volbách do krajského zastupitelstva. Zelení rozhodli, že se budou o mandáty zastupitelů ucházet společně s nezávislými kandidáty pod názvem Zelená pro Moravu. Lídrem kandidátky bude starostka brněnské městské části Brno-Nový Lískovec Jana Drápalová.

 

Jana Drápalová, budoucí jednička kandidátky do krajského zastupitelstva k tomu říká:

„Jednoznačná podpora členů strany mě těší. Do krajského zastupitelstva budu kandidovat proto, aby byly konečně slyšet hlasy těch občanů a jimi zvolených starostů, které současné vedení kraje opomíjí, například při projednávání návrhů nových silnic nebo průmyslových zón.

pátek 30. března 2012

Kontakty:

Jana Drápalová, starostka MČ Nový Lískovec, tel: 721 636 486

Martin Ander, předseda městské organizace SZ Brno, tel: 732 565 042